zmianaperspektywy.pl

Blog tematyczny o finansach i rozwoju osobistym

Praca

Jak zostać agentem nieruchomości?

Jak zostać agentem nieruchomości?

Wiele osób każdego dnia zadaje sobie pytanie, jak zostać agentem nieruchomości. Praca ta wydaje się dobrze płatna, umożliwiająca rozwój i pozwalająca zrobić dużą karierę. Co więcej, często agent nieruchomości to osoba, która ma sporą wolność zawodową, co jeszcze bardziej wpływa na pozytywne postrzeganie tego zawodu.

Czym zajmuje się agent nieruchomości?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak konkretnie można zostać agentem nieruchomości i jakie należy spełniać wymagania osobiste i te związane z wykształceniem warto się na początku dokładnie dowiedzieć, na czym ta praca tak w ogóle polega. Czym konkretnie zajmuje się agent nieruchomości i co należy do jego obowiązków?
W zdecydowanej większości agent nieruchomości jest pracownikiem agencji, lecz często prowadzi swój własny biznes. Jego głównym zajęciem jest pośredniczenie pomiędzy sprzedawcą danego domu lub mieszkania a osobą chętną do jego kupienia. Wymaga to prowadzenia negocjacji i ustalania warunków sprzedaży, lecz również wyszukiwania na rynku właścicieli nieruchomości, którzy zechcą podjąć się współpracy i skorzystania z usług agenta, co ułatwi im zbycie danej nieruchomości.

Ile zarabia agent nieruchomości?

Skoro już wiadomo, co należy do obowiązków agenta nieruchomości, warto się teraz dowiedzieć, ile konkretnie można w takiej pracy zarobić. Jak to więc wygląda w szczegółach?
Praca agenta nieruchomości wymaga osiągania możliwie jak najlepszych wyników sprzedażowych. Jego wynagrodzenie uzależnione jest od tego, jak dobrze mu idzie, czyli oparte jest na prowizji. Początkujący agenci, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia, mogą liczyć na niezwykle małe zarobki, często nieprzekraczające 2 tysięcy złotych brutto. Doświadczony i doskonale radzący sobie na rynku agent może jednak liczyć na nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie.

O czym należy pamiętać, chcąc zostać agentem nieruchomości?

Jak więc widać, zakres zarobków jest naprawdę bardzo duży. Wszystko w tym zawodzie wynika jednak z posiadanych umiejętności i predyspozycji. Jeśli tylko ma się odpowiednie talenty, górny poziom zarobków właściwie nie istnieje. Jakimi zatem cechami musi charakteryzować się dana osoba, aby mogła zostać dobrym agentem nieruchomości?
Wiele osób uważa, że kluczową sprawą w przypadku zostania dobrym i co najważniejsze wysoko opłacanym agentem, jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Jak się okazuje, nie jest ono konieczne, ponieważ podstawą są konkretne cechy charakteru. Dobry agent nieruchomości to osoba, która przede wszystkim jest świetnym sprzedawca. Dobry agent musi umieć odpowiednio zaprezentować produkt i przekonać do jego zakupienia. Co więcej, osoba ta musi mieć umiejętność pracowania pod dużym obciążeniem i stresem, a także talent do rozwiązywania w niezwykle krótkim czasie problemów. Najważniejszą jednak sprawą jest to, aby posiadać odpowiednią motywację. Mało jest takich zawodów, które wymagają tak dużego zaangażowania i wewnętrznej motywacji do pracy, jak agent nieruchomości.
Na koniec warto sobie jeszcze zadać pytanie, jakie powinno się mieć wykształcenie. Jak się okazuje, można zostać doskonałym agentem nieruchomości jedynie po szkole średniej. Jeśli natomiast chodzi o studia wyższe, polecane są te z zakresu ekonomii lub prawa.

Udostępnij