zmianaperspektywy.pl

Blog tematyczny o finansach i rozwoju osobistym

Biznes

3 największe mity na temat faktoringu

3 największe mity na temat faktoringu

Chociaż wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, wolisz szybko i bez problemu dysponować swoimi środkami? Nie chcesz czekać, aż kontrahent przeleje pieniądze? Potrzebujesz mieć gotówkę od razu i wydać ją na bieżące wydatki lub skorzystać z okazji rynkowej, która może się nie powtórzyć? Jeśli tak – faktoring jest dla Ciebie. To coraz popularniejsza usługa finansowa, wokół której wciąż istnieje jednak wiele mitów. Oto najpopularniejsze z nich!

MIT 1: Faktoring nie jest dla małych firm

Kiedyś usługi faktoringowe były zarezerwowane tylko dla dużych przedsiębiorstw z długą historią kredytową – a samo rozwiązanie oferowały właściwie wyłącznie banki. Dziś istnieją takie firmy finansowe jak PragmaGO, które kierują swoje usługi przede wszystkim do biznesów z sektora MŚP. To faktoring pozabankowy, który doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Dzięki temu opcja jest dostępna niemal dla wszystkich firm – od pierwszego dnia działalności. Nie ma również znaczenia branża, w której działa firma, ani forma działalności (JDG lub spółka). To pozwala nowym firmom i start-upom uzyskać środki bez konieczności angażowania banku, a przy tym jest bardzo wygodne.

MIT 2: Faktoring to windykacja

Wiele osób mylnie uważa, że faktoring polega na sprzedaży przeterminowanych faktur. Prawda jest jednak zupełnie inna – pieniądze od firmy faktoringowej są wypłacane w momencie, kiedy dokument nie jest jeszcze przeterminowany. Przykładowo w PragmaGO można przekazać fakturę, która ma jeszcze minimum 7 dni do terminu płatności.

Nie chodzi więc o sprzedaż zadłużeń. Celem faktoringu jest uzyskanie zamrożonej gotówki przed terminem spłaty – gdy wystawiane faktury mają odroczony termin płatności, np. 30-60 dni. Dzięki temu zapewniona jest płynność finansowa, można uniknąć zatorów płatniczych, a jednocześnie zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. W końcu dla wielu kontrahentów możliwość spłacenia faktury nawet w 2-3 miesiące jest bardzo istotna.

A co w sytuacji, gdy kontrahent okaże się niewypłacalny? W PragmaGO jest dostępne dodatkowe bezpłatne ubezpieczenie, które wesprze Cię w takiej sytuacji i pomoże odzyskać środki.

MIT 3: Faktoring wymaga skomplikowanych formalności

Jeżeli wybierzesz faktoring w PragmaGO, finansowanie możesz uzyskać w kilku prostych krokach. Wniosek wystarczy złożyć internetowo, a umowa jest przekazywana kurierem pod wybrany adres. We wniosku podajesz tylko podstawowe informacje o firmie, kontrahencie oraz wybrany limit finansowania. Sama weryfikacja trwa najczęściej 1-2 dni, dzięki czemu cała procedura jest szybka, prosta i wygodna. 

Nie musisz więc wypełniać skomplikowanych dokumentów, przedstawiać zaświadczeń czy organizować spotkań. Oszczędzasz dzięki temu sporo czasu, a gotówkę otrzymujesz w kilka chwil. To znacznie skraca cały proces i pozwala osiągnąć cele biznesowe bez zbędnych formalności.

Chcesz dowiedzieć się więcej o faktoringu? Sprawdź artykuł https://pragmago.pl/porada/faktoring/ i dowiedz się, jak dokładnie skorzystać z tej możliwości finansowania!

Udostępnij