zmianaperspektywy.pl

Blog tematyczny o finansach i rozwoju osobistym

Poradnik

Czym zasłonić okno podczas upału?

Czym zasłonić okno podczas upału?

Gdy przychodzi lato i dni zaczynają się robić gorące, coraz chętniej chowamy się przed upałem w chłodnych wnętrzach domów. Lejący się z nieba żar może jednak skutecznie uniemożliwić odpoczynek. By własne cztery kąty pozwalały na chwilę wytchnienia, należy się odpowiednio zabezpieczyć przed słońcem. Aby obniżyć temperaturę we wnętrzu, możesz skorzystać z różnego rodzaju osłon okiennych. Czym zasłonić okno w upał? Jak sprawić, by temperatura w pomieszczeniu spadła? Które osłony okienne są najpopularniejsze? Sprawdźmy!

Plisy na okna klasyczne i dachowe

Montaż plisy to jeden ze sposobów ochrony przed uciążliwym upałem. Jeśli chcesz się skutecznie obronić przed wysoką temperaturą, zwróć szczególną uwagę na plisy z powłoką typu pearl lub honeycomb. Plisa pearl, czyli model z perłową powłoką od zewnętrznej strony, po zasłonięciu odbija promienie słoneczne, co skutkuje odczuwalnym spadkiem temperatury. Nie zaciemnia przy tym pomieszczenia całkowicie, dając przyjemny półmrok. Jeśli zależy Ci na silniejszym efekcie chłodzenia, zastosuj w pomieszczeniu plisy typu honeycomb. Wyróżniają się podwójnym materiałem ułożonym w specyficzny sposób. Ich sznurki prowadzące znajdują się między tkaninami, więc otwory pozostają niewidoczne. Dodatkowo wewnątrz tego typu plisy znajduje się specjalna warstwa zapewniająca termoizolację. Tego typu osłonę można założyć na okna klasyczne i dachowe, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyglądać spójnie.

Jeśli szukasz osłony okiennej do zadań specjalnych, idealnym wyborem będzie termoizolacyjna roleta zaciemniająca. Z kolei żaluzje termo pozwalają na dowolną regulację poziomu nasłonecznienia pomieszczeń, jednocześnie zapewniając poczucie prywatności. Wieczorem chronią Cię przed niepowołanymi spojrzeniami, a rano sprawiają, że nie musisz się budzić wraz ze wschodzącym słońcem.

Żaluzje drewniane i bambusowe

Zaletą drewnianych i bambusowych żaluzji jest ich uniwersalność. Przede wszystkim bardzo dobrze izolują ciepło. Z kolei żaluzje w jasnych kolorach (na przykład żaluzje białe, żaluzje szare) odbiją promienie słoneczne. Pióra można dowolnie regulować i obracać, a całość żaluzji podnosić na dowolną wysokość. Po zasłonięciu żaluzji szybko odczujesz spadek temperatury. Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych, dzięki czemu dopasowanie produktu do aranżacji wnętrza nie będzie problemem. Co więcej, bez problemu dobierzesz żaluzje zarówno do okien plastikowych, wykonanych z PCV, jak i drewnianych.

Żaluzje metalowe i aluminiowe – minimalizm i funkcjonalność

Żaluzje nowoczesne metalowe cieszą się popularnością, ponieważ łączą w sobie prostotę i funkcjonalność. Na tle do innych osłon okiennych wyróżniają się bardzo długą żywotnością. Charakteryzują się też wysokim poziomem izolacji termicznej, ponieważ są w stanie odbijać aż do 70% słońca padającego na okno. To jedne z najtrwalszych i najbezpieczniejszych metod osłaniania okien. Z pewnością spełnią oczekiwania tych osób, które poszukują rozwiązania na długie lata intensywnej eksploatacji.

Żaluzje aluminiowe również mają wiele zalet, a jedną z nich jest łatwość obsługi oraz czyszczenia. Konstrukcja umożliwia bardzo precyzyjną regulację ustawienia piór. Aluminiowe żaluzje ze sznurkiem są bardzo popularne, ponieważ dzięki nim bez problemu można regulować ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia.

Rolety wolno wiszące lub kasetowe

Standardowe rolety wolno wiszące lub kasetowe również mogą przynieść Ci ulgę podczas upału. Najlepszym wyborem jest tkanina całkowicie zaciemniająca i odbijająca promienie słoneczne. Poznasz ją po tym, że od spodu ma srebrną powłokę. Tkaniny, które są tylko podgumowane, nie mają warstwy odbijającej, przez co mogą się nagrzewać w słoneczne dni. Jeśli zależy Ci na jak najwyższej ochronie przed ciepłem, wybierz rolety i żaluzje termo, które odbijają promienie słoneczne i chronią przed ich nadmiernym przenikaniem do wnętrza. Ta doskonała propozycja na upały sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach, które mają tendencję do nadmiernego nagrzewania się – na przykład na poddaszach, we wnętrzach z dużymi przeszkleniami lub tych, których okna wychodzą na południe.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij