zmianaperspektywy.pl

Blog tematyczny o finansach i rozwoju osobistym

Poradnik

Nowoczesna łazienka z wanną – z jakich materiałów są wykonane trwałe wanny?

Nowoczesna łazienka z wanną – z jakich materiałów są wykonane trwałe wanny?

Konieczność przeprowadzenia remontu w łazience często jest spowodowana zużyciem urządzeń sanitarnych. Na wannie z czasem (przy intensywnym użytkowaniu) stają się widoczne zarysowania i przebarwienia, a nawet pęknięcia. Warto więc wykorzystać gruntowne zmiany wystroju na podniesienie standardu w łazience, a także komfortu życia domowników i jak najlepiej dopasować rozwiązania do swoich aktualnych potrzeb! Jeżeli wszystko dobrze przemyślimy i zaplanujemy, nowa aranżacja łazienki przyniesie wiele przyjemności po chaosie związanym z remontowaniem. Sprawdźmy więc, z jakich materiałów obecnie produkuje się wanny i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem!

Wybór wanny do domowej łazienki

Relaks w wannie przynosi odprężenie po dniu pełnym napięć, dlatego warto się zdecydować na ten element wyposażenia. Nowoczesne wanny w kształcie prostokątnym są uniwersalne i zajmują stosunkowo mało miejsca w łazience. Klasyczne wanny 180 cm często ustawiamy w rogu łazienki i wyposażamy w baterię naścienną – takie rozwiązanie sprawdza się w mieszkaniu dużej rodziny. Dodatkowo zainstalowany na boku wanny parawan lub szklana ścianka prysznicowa umożliwi poranne mycie się w pozycji stojącej. Prostokątny kształt wanny pozwala na ergonomiczne urządzenie pomieszczenia i zaoszczędzenie miejsca na inne niezbędne urządzenia.

Wanna kwadratowa czy prostokątna do łazienki?

Większa łazienka nie stwarza ograniczeń przestrzennych, można więc pozwolić sobie na większy rozmach przy planowaniu remontu. Jednym z elementów wyposażenia łazienki może być wanna wolnostojąca 180 cm i oddzielnie zaaranżowany prysznic w postaci kabiny prysznicowej lub wnęki prysznicowej. W łazience powinno być dość przestrzeni na swobodny dostęp do wszystkich urządzeń, a poza wanną, prysznicem umywalką i sedesem może zmieści się jeszcze bidet? Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnej łazienki będzie wanna kwadratowa wykonana z wysokiej jakości akrylu sanitarnego oraz wzmocnionego włóknem szklanym. Jej oryginalny kształt umożliwia uzyskanie wspaniałych efektów aranżacyjnych.

Akryl, włókno szklane, lany marmur – z czego są robione wanny?

Wybór wanny łazienkowej zależy od gustu, potrzeb i zasobności portfela. Wiele modeli ma podobne parametry, natomiast znacząco różnią się one stylem. Obecnie wanny do łazienki zachwycają lekkością, dzięki nowoczesnym materiałom, z których są wykonane. Wanny akrylowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Akryl nie absorbuje temperatury otoczenia, przez co jest tworzywem przyjemnym w kontakcie ze skórą i na dłużej utrzymuje temperaturę wody. Gładka antybakteryjna powłoka służy zachowaniu higieny. Dostępne są również wanny z akrylu i włókna szklanego oraz efektownego lanego marmuru.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij