zmianaperspektywy.pl

Blog tematyczny o finansach i rozwoju osobistym

Poradnik

Jak zaskoczyć gości weselnych w 2024 roku? 5 sposobów 

Jak zaskoczyć gości weselnych w 2024 roku? 5 sposobów 

Planujesz ślub w 2024 roku? Nadchodzące miesiące z pewnością będą dla Ciebie wyjątkowe, ale również stresujące – w końcu wiążą się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Każda Para Młoda chce, aby ich dzień był wyjątkowy i na długo zapamiętany przez gości. Zobacz, jak ich miło zaskoczyć, aby zawsze z uśmiechem wspominali całą uroczystość.

5 sposobów na to, aby zaskoczyć gości weselnych w 2024 roku

Każde wesele i ślub są piękne, bo stanowią początek nowej życiowej drogi w życiu Państwa Młodych. Można jednak sprawić, aby uroczystość była jeszcze przyjemniejsza i ciekawsza dla gości i samych zakochanych. Jak to zrobić? Poznaj 5 skutecznych sposobów.

1. Przygotuj weselną gazetę

Gazeta weselna to dziennik wydany specjalnie z okazji dnia ślubu. Może mieć tradycyjną, papierową formę lub nowoczesną – np. PDF. Co może się znaleźć w weselnej gazecie? Jest to uzależnione od wyobraźni Państwa Młodych. Z reguły w dzienniku umieszcza się treści bezpośrednio związane z Parą Młodą.

Mogą one być ułożone w następujący sposób: 

  • okładka – wspólne zdjęcie i informacja o dzisiejszej uroczystości, 

  • artykuł o historii związku zakochanych,

  • ciekawostki dotyczące Panny Młodej i Pana Młodego,

  • plan uroczystości.

Taka gazeta może mieć od kilku do kilkunastu stron. Może mieć też formę krótkiej broszury. Możesz zamówić gotowy produkt lub stworzyć go samodzielnie. Projekt jest bardzo prosty, a zaskoczy gości i będzie pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

2. Dostarcz gościom menu i plan wesela

Menu i plan wesela powoli stają się standardem na tego typu uroczystościach. Goście bardzo to lubią, ponieważ wiedzą, co mogą zjeść, kiedy będą mogli skorzystać z kolejnych atrakcji i gdzie się one wydarzą (np. zimne ognie w ogrodzie czy sesja z gośćmi na froncie budynku, w którym odbywa się przyjęcie).

Plan wesela sprawi, że nikt z gości niczego nie przegapi. Państwo Młodzi nie będą musieli z kolei nieustannie odpowiadać na pytania dotyczące kolejności poszczególnych rzeczy. Taki plan czy menu będą wskazówkami dla zaproszonych osób, ale też np. dla obsługi. DJ będzie wiedział, kiedy czas na przerwę na posiłek, a obsługa – kiedy pora na tort.

3. Zadbaj o atrakcje

Najważniejsze w ślubie i weselu jest to, że Państwo Młodzi rozpoczynają nowy etap w swoim życiu i otaczają się ludźmi, którzy dobrze im w tym czasie życzą. Każdej ze stron zależy jednak na tym, aby po prostu dobrze się bawić, a odpowiednio dopasowane do uroczystości atrakcje zdecydowanie to zapewnią. Dzięki nim goście będą mogli się wybawić i stworzyć wyjątkowe wspomnienia z tego dnia. 

Do weselnych atrakcji, które są często wybierane, należą fotobudka, w tym fotobudka 360 stopni. Często Państwo Młodzi wybierają też usługi barmana, animatorów dla dzieci czy np. różnego rodzaju zabawy integracyjne. Warto dopasować specyfikę poszczególnych opcji do preferencji własnych oraz zaproszonych gości.

4. Przygotuj drobne upominki

Miłym akcentem, który pozytywnie zaskakuje gości, jest przygotowanie dla nich drobnych upominków. Naturalne mydełko z płatkami suszonych kwiatów, małe słoiczki miodów czy fiolki z sypanymi herbatami to idealne, aby podziękować zaproszonym osobom za to, że towarzyszą Państwu Młodym w tym wyjątkowym dniu.

W co zapakować prezenty? Idealnie sprawdzą się w tej sytuacji woreczki ślubne, które są dostępne w wielu różnych wzorach, kolorach i rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dopasujesz ich specyfikę do własnych preferencji. Całość będzie wyglądała estetycznie, spójnie ze stylem uroczystości, a do tego będzie ekologiczna. Goście będą mogli w przyszłości ponownie wykorzystać woreczek np. do przechowywania drobnych akcesoriów.

5. Postaw na imprezę w stylu slow

Wiele Par Młodych po ślubie żałuje, że tego dnia za mało czasu spędzili ze swoimi gośćmi. Aby tego uniknąć, zaplanuj slow wedding. Zamiast skupiać się na wystawności i stresować, zrelaksuj się. Spędź czas z tymi, których kochasz i pozwól sobie delektować się każdą z chwil i emocji, które będą Ci towarzyszyły. 

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia dla Państwa Młodych, ale również dla ich gości. W kilku prostych krokach możesz sprawić, że przyjęcie będzie oryginalne i wyjątkowo dobrze wspominane po latach. Wystarczy zadbać o odpowiednie atrakcje i atmosferę.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij